banner203

banner250

Espiye'de hafızlar belge aldı

Giresun Espiye’de hafızlık eğitimini tamamlayan 3 öğrenciye hafızlık belgesi verildi.

Giresun Müftülüğü 28.06.2021, 09:55
Espiye'de hafızlar belge aldı
© Diyanet Haber

Espiye İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Site Yatılı Kız Kur’an Kursu'nda hafızlık eğitimini tamamlayarak mezun olan öğrencilere hafızlık belgeleri takdim edildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olarak hafızlık belgesi almaya hak kazanan öğrencilere, İlçe Müftülüğünde "Belge Takdim Töreni" düzenlendi.

Öğrencilere hafızlık belgeleri ile birlikte çeşitli hediyeler takdim eden İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, “Merkez Site Yatılı Kız Kur’an Kursu'nda öğrenim gören ve hafızlık belgesini alan Hatice Karayakupoğlu, Pamuk Elmas ve Sümeyye Aykul Hafize kardeşlerimizi tebrik ediyorum. Hamele-i Kur’an olan kardeşlerimizin, Bundan sonraki hayatlarında Kur’an’ın İslam’ın hadimi olmalarını Rabbimden niyaz ediyorum. Onları yetiştiren anne babalarına, Kuran kursu öğreticileri Hatice Bal’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Müftü Koçak, bundan sonra da Yatılı Site Kız Kur’an Kursu ve Yatılı Erkek Kur’an Kursunda, daha fazla hafız yetiştirmenin gayreti içerisinde olacaklarını ifade etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)