banner250

banner246

Dükkânlarını Türkiye Diyanet Vakfı’na bağışladı

Giresun’un Espiye ilçesinde ikamet eden hayırsever Lütfü Hacıalioğlu, iki adet dükkânını Müftülük hizmetlerinde kullanılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesi’ne bağışladı.

Giresun Müftülüğü 16.02.2020, 17:38
Dükkânlarını Türkiye Diyanet Vakfı’na bağışladı
© Diyanet Haber

Giresun’un Espiye ilçesinde ikamet eden hayırsever Lütfü Hacıalioğlu, Espiye Adabük Mahallesi’nde buluna ve kendisine ait olan iki adet dükkânı, Müftülük hizmetlerinde kullanılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesi’ne bağışladı.

Hayırsever Hacıalioğlu Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürlüğü tarafından teşekkür belgesi ile ödüllendirildi.

Hacıalioğlu’na teşekkür belgesini TDV Espiye Şube Başkanı ve ilçe Müftüsü Yavuz Koçak takdim etti.

İlçe Müftüsü Koçak, bağışlanan yerlerden birinin daha önce de kız Kur’an kursu olarak kullanıldığını, ikinci yerin ise bundan sonra 4-6 yaş grubu Kur’an kursu olarak hizmet vereceğini kaydetti.

Hafta sonu Kur’an Kursu

Öte yandan Espiye İlçe Müftülüğü öğrencilere yönelik “Hafta Sonu Kur’an Kursu” açtı.

İlçe Müftülüğü, hafta içi okulda olduğu için kurslara gelemeyen öğrencilerin Kur’an-ı Kerim eğitimi alabilmeleri amacıyla hafta sonu kurs başlattı.

Hafta sonu kurslarıyla ayrıca Yaz Kur’an kurslarına katılan öğrencilerin bu kurslarda öğrendiği bilgileri tekrar etmeleri ve unutmamaları amaçlanıyor.

Müftülük binasında hizmet veren Site Kız Kur’an Kursu’nda açılan kursa öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.

İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, bütün öğrencilerin ve gençlerin katılabileceği kursların Haziran ayına kadar devam edeceğini söyledi.

Yaz Kur’an kurslarında verilen eğitimin, eğitim öğretim döneminde de hafta sonu kursları ile devam ettirileceğini, böylece elde edilen kazanımların devamlı hale getirileceğini belirten Müftü Koçak; “Bu uygulama mümkün olan her camide uygulanacak. Böylece çocuklar okul derslerinin yanında dini, ilmi ve ahlaki eğitimlerine de devam edecek, Ayrıca gündüzlü, 4-6 yaş, yatılı kız ve erkek Kur'an kurslarının yanında, hafta içi çalışanlara yönelik mesai sonrası akşam Kur'an kursları da devam ediyor. Yaş sınırı olmaksızın her yaştan, kadın, erkek kardeşlerimizi Müftülüğümüzün açtığı Kur'an kurslarına bekliyoruz.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Baybars 1 yıl önce
Allah razı ve memnun olsun amcamdan