banner250

banner246

Din görevlisi kardeşleriyle birlikte İyilik Konutları'na bağışta bulundu

Giresun Espiye İlçe Müftülüğü bünyesinde imam hatip olarak görev yapan Yalçın Sağlık, kardeşleri ile birlikte Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları'na destek oldu.

Giresun Müftülüğü 03.02.2021, 19:07
Din görevlisi kardeşleriyle birlikte İyilik Konutları'na bağışta bulundu
© Diyanet Haber

Suriye’de iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana mazlum ve mağdur Suriye halkının yanında yer alan Türkiye Diyanet Vakfının; “Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva” sloganıyla başlattığı İyilik Konutları'na destek artarak devam ediyor.

Bu kapsamda Espiye İlçe Müftülüğüne bağlı Hacıköy Köyü Neel Mahalle Camii İmam Hatibi Yalçın Sağlık, kardeşleri ile birlikte Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları'na destek oldu.

İmam Hatip Sağlık, "İdlib’deki kardeşlerimizi çadır ve çamurdan bir nebze de olsa kurtarmak amacıyla yardımda bulunmak istedik." dedi.

Türkiye Diyanet Vakıf adına bağışı kabul eden İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, din görevlisi ve kardeşlerine teşekkür ederek bağış makbuzunu takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Yalçın Sağlık 5 ay önce
Rabbimizden niyazımız bu savaşın bir an evvel son bulması, insanların huzur ve barış içinde yuvalarına kavuşmalarıdır.
Sel afetinde çadırlarda mahrum kalan, mağdur olan o çocukları görünce yurt dışında yaşayan kardeşlerime çağrıda bulundum ve nihayetinde bir konut yaptırmaya karar verdik.
Bir din gönüllüsü olarak önce bizler hayır yapmalı ve vatandaşlarımıza bu konuda da örnek olmalıyız.