banner250

banner203

Din görevlilerinin İyilik Konutları'na desteği sürüyor

Türkiye Diyanet Vakfının Suriye'de savaş mağduru aileler için başlattığı “İyilik Konutları” kampanyasına, ülke genelinde din görevlilerinin desteği artarak devam ediyor.

Giresun Müftülüğü 12.03.2021, 11:45
Din görevlilerinin İyilik Konutları'na desteği sürüyor
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından Suriye'nin İdlib kentinde savaş mağduru aileler için; "Bir İyilik, Sıcak Bir Yuva" temasıyla inşa edilen İyilik Konutları'na, din görevlilerinin desteği sürüyor.

Bu kapsamda Tirebolu İlçe Müftülüğü personeli ve din görevlileri, savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları’na 2 adet konut bağışlayarak destek oldu.

"Nerede bir mazlum ve mahzun gönül varsa o gönüle ulaşmaya gayret ettiklerini" belirten İlçe Müftüsü İdris Başkıran, "Tirebolu İlçe Müftülüğü olarak İyilik Konutları projesine destek için başlatmış olduğumuz kampanyamız; personelimiz, din görevlilerimiz ve Kur'an kursu öğreticilerimiz tarafından büyük teveccüh gördü. Kısa sürede 2 konut bedeline ulaşıldı. Memleketimizin hayır yarışında bizim de katkımızın olması bizleri memnun etti. Müslüman olarak en büyük vazifelerimizden birisi, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize kol kanat germektir." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Akıncı 5 ay önce
Parayı halktanmı topladılar yoksa kendi cebindenmi verdiler acaba.tabi ikiside iyi güzel.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?