banner203

banner250

Din görevlileri ve hayırseverler için 'vefa' mevlidi

Giresun Espiye İlçe Müftülüğü, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında vefat eden din görevlileri ve hayırsever vatandaşlar için Mevlid-i Şerif programı düzenledi.

Giresun Müftülüğü 05.10.2021, 11:48
Din görevlileri ve hayırseverler için 'vefa' mevlidi
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan "Camiler ve Din Görevlileri Haftası", bu yıl Edirne Selimiye Camii'nde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla düzenlenen açılış programıyla başladı.

Etkinlikler, "Cami, Din Görevlileri ve Vefa" temasıyla il ve ilçe müftülükleri koordinesinde ülke genelinde devam ediyor.

Bu kapsamda Espiye İlçe Müftülüğünce Mescidi Aksa Camii'nde program düzenlendi.

Programda vefat eden din görevlileri ile cami inşaası ve imarıyla ilgilenen hayırseverler ve şehitler için Kur'an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu, dualar edildi.

Din görevlilerince okunan 101 hatm-i şerifin duasını yapan İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, "Haftamızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Vefat eden hayır sahiplerine, din görevlilerine ve Kur'an kursu öğreticilerine Allah’tan rahmet, hasta olanlara acil şifalar, sağlık ve afiyetler diliyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)