banner250

banner203

Bir yılda hafız oldu

Giresun Espiye İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Erkek Yatılı Kur’an Kursunda öğrenim gören Samet Aydın (14), hafızlık eğitimini bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlayarak hafızlık belgesi almaya hak kazandı.

Giresun Müftülüğü 12.09.2019, 16:24
Bir yılda hafız oldu
© Diyanet Haber

Espiye İlçe Müftülüğüne bağlı Merkez Erkek Yatılı Kur’an Kursu öğrencisi Samet Aydın (14), hafızlık eğitimini bir yılda tamamladı.

Bir yılda Kur’an-ı Kerim’in tamamını ezberleyerek hafız olan Aydın, Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan hafızlık sınavında başarılı olarak hafızlık belgesi almaya hak hazandı.

Hafız Samet Aydın’a hafızlık belgesini Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak takdim etti.

Giresun 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıfta öğrenim gören Hafız Samet Aydın’ın kendilerine gurur verdiğini belirten Müftü Koçak, “Öğrencimiz Samet Aydın bir yıl önce kursumuza hafız olmak için geldi. Öğrencimiz hafızlık çalışmasına başladı ve göstermiş olduğu istek ve çalışma sonrası bir yılda hafız oldu. Hamdolsun ki yatılı erkek ve kız Kur’an kurslarımızda 60’a yakın öğrencimizle ve ilçe halkının desteği ile kursumuz her yıl hafız mezun ediyor. Samet Aydın bir yılda hafızlığını tamamladığı için başta kendisine, sonra ailesine ve kurs öğreticilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (3)
üzeyir demir 2 yıl önce
MaşaAllah genç Hafızımıza Rabbim ezberini ve ayaklarını İbadetlerde ve günahlardan uzak durmada sabit eylesin .Rabbim bize ve evlatlarımıza da nasip eylesin .Emeği gecenlerden Allah razı olsun
Bayram Dağdelen 2 yıl önce
MaşaAllah barekAllah
Mustafa KAYAN 2 yıl önce
Allah yolunu açık etsin inşaAllah Emeği geçenlerden Allah razı olsun
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?