banner203

banner250

Alucralı gençten bir başarı öyküsü: 4 ayda hafız oldu

Giresun Alucra İlçe Müftülüğüne bağlı Erkek Yatılı Kur'an Kursu hafızlık öğrencisi Abdülkadir Elalicemeh, Kur'an-ı Kerim’i ezberlemede büyük bir başarı göstererek 4 ayda hafız oldu.

Giresun Müftülüğü 06.09.2021, 11:12
Alucralı gençten bir başarı öyküsü: 4 ayda hafız oldu

Kur'an-ı Kerim'i sayfa sayfa ezberleyerek tamamını hıfzetme eğitimi olan hafızlık, normal şartlarda günde bir sayfa ezberlenecek şekilde uygulanıyor.

Alucra Erkek Yatılı Kur'an Kursunda okuyan Abdülkadir Elalicemeh, özel gayret ve azmiyle ezberleme kapasitesi sayesinde her gün daha fazla sayfa ezberledi. 

Elalicemeh, normal şartlarda yaklaşık 600 günde bitmesi gereken hafızlığını 4 ay (120) günde tamamladı.

Hafızlık Kuran kursunu ziyaret eden Alucra İlçe Müftüsü Yahya Balcı, “Titiz bir çalışmayla muazzam bir süre olan 4 ayda gerçekleşen bu başarıda emeği geçen Alucra Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu öğreticilerine teşekkür eder, hafız Elalicemeh'e eğitim hayatında başarılar dilerim." dedi.

Hafızlık eğitimini 4 ay gibi kısa sürede tamamlamanın mutluluğunu yaşadığını belirten Abdülkadir Elalicemeh ise “Hafız olmak yürüyen Kur'an olmak demektir. Ben de bunu gerçekleştirmek için bu yola çıkmıştım. Şükürler olsun Rabbim bana hafızlığı nasip etti. Bu kutlu yolda başta anne ve babam olmak üzere bana yol gösteren bütün büyüklerime teşekkür ediyorum. Ayrıca gece gündüz demeden hafızlık eğitimim sürecinde üzerimizde büyük emekleri olan Kur’an kursu hocalarıma da teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (5)
Hasan 1 ay önce
Allah mübarek eylesin
mücahit yağan 2 ay önce
Allah c.c hafız olarak yaşamayı nasip eylesin
Davut şahan 2 ay önce
MaşaAllah SübhanAllah. Başta öğrencimiz ve hocası olmak üzere tüm emeği geçenleri tebrik ediyor. Başarılarınızın devamını diliyorum
Erdogan kurum 2 ay önce
ALLAH CC SAYILARINI ARTTIRSIN MAŞALLAH
Firdevs Bor 2 ay önce
Maşallah berakellah
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?