banner203

banner250

Ramazan’da tam kapanma olacak mı?

Tüm dünyada etkisini sürdüren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artışla birlikte tekrar başlayan sokağa çıkma kısıtlamalarının ardından Ramazan ayında tam kapanma olup olmayacağı merak konusu oldu.

Genel 12.04.2021, 00:02
Ramazan’da tam kapanma olacak mı?
© AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı son açıklamada Ramazan ayına dair detayları paylaşmış, risk grubu fark etmeksizin 81 ilde hafta sonunu tamamen kapsayacak şekilde kısıtlama uygulanacağını belirtmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan ayında uygulanacak Kovid-19 tedbirlerine ilişkin, "Amacımız ülkemizi Ramazan ayında genel olarak dinlendirerek, bayram sonrasındaki güzel günler için hazırlamaktır. Ramazan ayında ise hep birlikte biraz fedakarlık yapacağız." ifadelerine yer vermişti.

Gözler Bilim Kurulu'nda

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ramazan ayında yeni kısıtlamaların uygulanacağını duyurmasıyla birlikte akıllara "tam kapanma" olup olmayacağı sorusu geldi.

Erdoğan’ın açıklamalarından sonra gözler bugün (12 Nisan Pazartesi) toplanacak olan Bilim Kurulu'na çevrildi.

Salgının seyri ve vaka artışlarının masaya yatırılacağı toplantıda, yeni tedbirler için öneriler değerlendirilecek.

Bilim Kurulu ve yarın gerçekleştirilecek olan Kabine Toplantısı'nda kapanma seçeneği de dahil yeni önlemler olup olmayacağının netlik kazanması bekleniyor.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?