banner250

banner255

İmam hatipli öğrencilerden Yemen'e büyük destek

Kocaeli'nin Gölcük İlçesinde imam hatip ortaokulu öğrencilerince, Türk Kızılay'ın "Yemen'e Umut Ol" kampanyası için 14 bin lira toplandı.

Genel 14.12.2018, 03:48
İmam hatipli öğrencilerden Yemen'e büyük destek
© AA

Gölcük Mecit Kavan İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, iç savaşın devam ettiği Yemen'e yardım etmek amacıyla para topladı. 

Öğrencilerin kendi aralarında topladığı 14 bin lira, "Yemen'e Umut Ol" kampanyası başlatan Türk Kızılay'ının banka hesabına yatırıldı. 

Gölcük Mecit Kavan İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Cahit Çetin, yaptığı açıklamada, duyarlı davranışlarından dolayı öğrencilere teşekkür etti.

Öğrencilerinin bu yardımları tamamen kendi hür iradeleriyle gerçekleştirdiklerini vurgulayan Çetin, şunları söyledi: 

"Biz okul idaresi olarak yardımla ilgili herhangi bir şey söylemedik. Okulumuzun iyilik grubu, kendi aralarında topladıkları bu paraları bizlere teslim ederek biz de bu parayı yerine ulaşması için öğrencilerimizle birlikte bankadaki Türk Kızılay hesabına yatırdık. Okulumuzun öğrencileri her zaman dünyadaki zulüm altında yaşayan bir Müslüman coğrafyasını seçerek o bölgeye yardım elini uzatıyor. Bu dönem ise Yemen'de yaşanan zulümden dolayı öğrencilerimiz, Yemen'e Umut Ol kampanyasına katılarak gerekli yardımı yapmışlar." 

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?