banner203

banner250

Hafta sonunu da kapsayan 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Hafta sonunu da kapsayan 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması 81 il genelinde başladı.

Genel 22.04.2021, 19:00
Hafta sonunu da kapsayan 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine "23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu gönderilen genelgeye göre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın resmi tatil olması dolayısıyla bu hafta sonuna özel sokağa çıkma kısıtlaması 19.00 itibarıyla 81 il genelinde başladı.

Cuma, cumartesi, pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek.

Daha önce genelgeyle belirtilen "sokağa çıkma kısıtlamasından muaf yerler ve kişiler listesi" aynen geçerli olacak.

Hafta sonu 10.00-17.00 saatlerinde açık olan bakkal, market, kasap, manav ve kuru yemişçi ile şehirler arası seyahat kısıtlamasına dair usul ve esaslar 23 Nisan Cuma günü de birebir uygulanacak.

- Kısıtlamada Cuma namazı kılınacak mı?

Yayımlanan genelgeye göre Cuma namazını kısıtlayan bir ifadeye yer verilmezken daha önceki (1 Ocak 2021) benzer genelgede şu ifadelere yer verilmişti:

Soru 13.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 1 Ocak 2021 Cuma günü vatandaşlarımız Cuma namazı için Camilere gidebilecekler mi?

Cevap 13:

Daha önce yayımlanan sıkça sorulan sorularda hafta içi belirli saatler dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan yaş gruplarında yer alan vatandaşlarımızdan Cuma namazı kılmak isteyenler için İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca; 65 yaş ve üzeri büyüklerimizin sokağa çıkma saatinin Cuma namazı bitimine kadar uzatılabileceği, 20 yaş altındaki gençlerimizin sokağa çıkış̧saatinin ise Cuma namazına gidebilecekleri şekilde öne alınabileceği belirtilmişti.

banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?