Diyanet İşleri Başkanımız; Cumhurbaşkanımız ve hükûmetimiz tarafından takdir edilen, gayretli, başarılı bir ilim adamıdır

Erbaş, FETÖ ve PKK’ya karşı mücadele veren, gayretli bir ilim adamı ve yöneticidir.

Diyanet İşleri Başkanımız; Cumhurbaşkanımız ve hükûmetimiz tarafından takdir edilen, gayretli, başarılı bir ilim adamıdır
banner77

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik son günlerde bir hasta ziyareti üzerinden Diyanet İşleri Başkanı'na yönelik yapılan eleştirilerle ilgili sorulan bir soru üzerine: “Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz. Tartışmaları doğru bulmuyoruz. Diyanet İşleri Başkanımız Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz tarafından takdir edilen gayretli, başarılı bir ilim adamıdır. Bu tartışmalar neticesinde de Cumhurbaşkanımız bu düşüncesinin kamuoyuyla paylaşılmasını istemiştir." dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının, yetkileri kanunlarla belirlenmiş, son derece saygın bir kurum olduğunu belirten Çelik: “Bu tartışmalar olduğu andan itibaren tartışmaları ayrıntılı bir şekilde izledik. Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Cumhurbaşkanımızın takdir ettiği bir ilim adamı ve takdir ettiği bir yöneticidir. Bu tartışmalar neticesinde de Sayın Cumhurbaşkanımız bu görüşünün kamuoyuyla paylaşılmasını istemiştir.” ifadelerini kullandı.

Erbaş, FETÖ ve PKK’ya karşı mücadele veren gayretli bir ilim adamı ve yöneticidir

Çelik, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın FETÖ ve PKK’ya karşı verdiği mücadeleye dikkat çekerek şunları söyledi:
“Bir ilim adamı olarak ve bir yönetici olarak Fetullahçı Terör Örgütüne karşı, PKK terör örgütüne karşı gençlerimizin bunların sapkın ideolojilerinden korunması, milletimizin sahih İslam anlayışıyla daha yoğun bir şekilde buluşturulması konusunda son derece gayretli bir ilim adamı ve gayretli bir yönetici olarak değerlendirilmektedir. Cumhurbaşkanımız tarafından takdir görmektedir ve bu çalışmaları sebebiyle Fetullahçı Terör Örgütü ve PKK terör örgütü gibi birtakım terör örgütlerinin de hedefindedir. Geldiği günden beri ortaya koyduğu çalışmalar hükûmet tarafından takdir edilmektedir.”

“Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz”

İnsani bir ziyaretten siyasi sonuçlar çıkarılmasını doğru bulmadıklarını vurgulayan Çelik, şöyle devam etti:
“Bu ziyaret insani bir ziyarettir. Her insani ziyaretten siyasi sonuçlar çıkartmak, her insani ziyaretten bir ideolojik tartışma yapmaya başlarsak bunun sonu gelmez. Zaten kendisi de ifade etti. Kendisinin buraya gidildiğinde resimler aile tarafından çekiliyor ve paylaşılıyor. Diyanet İşleri Başkanı’nın kıyafeti söz konusu ediliyor. Diyanet İşleri Başkanımızın zaten kıyafeti bellidir o kıyafetle bu ziyaretlerini yapıyor. Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz arkadaşlar. Pek çoğumuz pek çok siyasetçi siyasi sebeplerle de ziyaretler yapıyor, insani sebeplerle de ziyaret yapıyor. Eğer insani sebeple yaptığımız ziyaretleri illa siyasi bir formata oturtmaya kalkarsak kimse kimseyi kendi düşüncesinde bire bir uyuşan kimse haricinde ziyaret edemez hale gelir. Dolayısıyla insani bir ziyaretten böylesine siyasi sonuçlar çıkarılması böylesine ideolojik sonuçlar çıkarılmasını doğru bulmuyoruz.” 

Çağrılara cevabımız; Diyanet İşleri Başkanımız takdir edilen, gayretli bir ilim adamı ve başarılı bir yöneticidir

Çelik açıklamasını şu sözlerle tamamladı: 
“Diyanet İşleri Başkanımız, Cumhurbaşkanımız tarafından, hükûmetimiz tarafından takdir edilen gayretli bir ilim adamıdır ve başarılı bir yöneticidir. Bu çağrılara cevabımızın bu şekilde olduğunu belirtmek isterim. Tabi son zamanlarda her vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili her meselenin tartışmaya dönüşmesini de doğru bulmuyoruz.”

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
yıldırım
yıldırım - 9 ay Önce

Başkanımızın yanındayız

AZİZ HOCA
AZİZ HOCA - 9 ay Önce

KIYMETLI BASKANIMIZIN HER ZAMAN ARKASINDAYIZ YANINDAYIZ ISTIFA ETSIN DEMEKLE BASKANIMIZI ISTIFA ETTIRMEYIZ

FatımA
FatımA - 9 ay Önce

Hayırlı işlerde rabbim önünüzü açsın

Ercan fişek
Ercan fişek - 9 ay Önce

Hasta ziyareti :dil,din, ırk,cinsiyet, siyasi fark gözetmeksizin yapılan insani bir vazifedir!başkanımız kendine yakışanı yapmıştır.

Hakkı Zafer törün
Hakkı Zafer törün - 9 ay Önce

Saygın mütevazi Beyefendi Sayın;Bașkanımın yanındayım,

Muhammet KARA
Muhammet KARA - 9 ay Önce

Sayın Cumhurbaşkanımıza Diyanet İşleri Başkanımızı sahiplenmelerinden dolayı şükranlarımızı arz ediyor Muhterem Diyanet İşler Başkanımıza da saygı ve Hürmetlerimizi arz ediyoruz.

Muti Güleryüz
Muti Güleryüz - 9 ay Önce

Diyanet İşleri Başkanımızın yanındayız

Imam
Imam - 9 ay Önce

Baskanimizi kimseye ezdirtmeyiz baskanimizin yanindayiz...


SIRADAKİ HABER