banner203

banner250

Barış Pınarı Harekatı başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TSK, Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmıştır." ifadelerini kullandı.

Genel 09.10.2019, 16:33
Barış Pınarı Harekatı başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlattığını bildirdi.

Erdoğan, Twitter hesabından Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin paylaşımda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında şunları kaydetti:

"Türk Silahlı Kuvvetleri'miz Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı #BarışPınarıHarekatı'nı başlatmıştır. Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir. Barış Pınarı Harekatı ile ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edeceğiz. Oluşturacağımız güvenli bölge sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlayacağız. Suriye'nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız. Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan kahraman Mehmetçiklerimizin her birini alınlarından öpüyor, kendilerine ve bu harekatta Türkiye ile birlikte olan tüm yerel destek unsurlarına muvaffakiyetler diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajını İngilizce ve Arapça olarak da paylaştı.

Kaynak: AA
banner242
Yorumlar (5)
AHMET ŞAHİN 2 yıl önce
Selamun Aleyküm Müsahit Olan Yerlere Tüm Hayvanlar İçin Ölmüşlerimizin Hayrına SU Ve YİYECEK Koymanızı Rica Ederim. RABBİM’ Den Tüm Hastalarımıza ŞİFA Ve Tüm Şehitlerimize Ve Ölmüşlerimize RAHMET Eylemesini Niyaz Eder. Dua Eder Dua Bekler Sevgi Ve Saygılarımı Sunarım.
AHMET ŞAHİN
Allah muvaffak eylesin inşallah 2 yıl önce
Allah yardımcınız olsun inşAllah
Nuh DÜNDAR 2 yıl önce
Allah Ordumuzu karada havada denizde her zaman ve her yerde hak ve adalet mücadelesinde muzaffer eylesin.Nuh
İkram 2 yıl önce
Allah bu zorlu sınavda ordumuza yardımcı olsun Bütün insanlığa adalet ve huzur versin
Ismail geyik 2 yıl önce
Rabbim ordumuzu bu hak ve adalet mücadelesinde mensur ve muzaffer eylesin
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?