banner331

banner319

Yaz Kur'an Kursları Kardeşlik Futbol Turnuvası başladı

Gaziantep İl Müftülüğü tarafından yaz Kur'an kurslarında eğitim gören öğrenciler arasında "Camini Bul, Takımını Kur" sloganı ile "Kardeşlik Futbol Turnuvası" düzenlendi.

Gaziantep Müftülüğü 29.07.2022, 12:34
Yaz Kur'an Kursları Kardeşlik Futbol Turnuvası başladı
© DİHA

Gaziantep İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ve Şahinbey Belediyesi iş birliğinde düzenlenen "Yaz Kur'an Kursları Arası Kardeşlik Futbol Turnuvası" başladı.

Yeşil Vadi Sosyal Tesislerinde düzenlenen turnuvaya Şahinbey ve Şehitkamil ilçe müftülüklerine bağlı 58 camiden 66 takım ve 860 genç katıldı.

"Gençlerimizin kardeşlik ve dayanışma duygularını pekiştirmeyi hedefliyoruz"

Turnuva öncesinde Diyanet Habere açıklamalarda bulunan Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, "Yaz Kur'an kursları kapsamında camilerde, Kur'an kurslarında Kur'an eğitimi verildiğini bunun yanısıra sportif etkinlikler ile gençlerin  moral motivasyonlarını arttırmayı kardeşlik ve dayanışma duygularını pekiştirmeyi hedeflediklerini" ifade etti.

İl Müftüsü Hazırlar, "Bu organizasyona destekleri sebebiyle Şahinbey Belediyemize, Gençlik Koordinatörlerimize, öğrencilerimiz ile turnuvaya katılım sağlayan cami görevlilerimize ve takımlarımıza teşekkür ediyorum. Turnuvaya katılan öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Turnuva İl Müftüsü Dr.Hüseyin Hazırlar'ın başlama vuruşu ile başladı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)