banner258

banner250

Terörden arındırılan bölgede şehitler için Mevlid-i Şerif okundu

Türk Silahlı Kuvvetlerince Fırat Kalkanı Harekatıyla Suriye'nin kuzeyindeki Bab ilçe merkezinin terör örgütü DEAŞ'tan arındırılmasının 4. yılında, şehitler için "Mevlid-i Şerif Programı" düzenlendi.

Gaziantep Müftülüğü 01.03.2021, 11:22
Terörden arındırılan bölgede şehitler için Mevlid-i Şerif okundu
© AA

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonda şehit olan askerler için Bab ilçesindeki Akil Tepesi'nde "Mevlid-i Şerif Programı" düzenlendi.

Kent merkezinin terörden arındırılmasının 4. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programa Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, Gaziantep ilçe müftüleri, din görevlileri, Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüleri, şehitlerin silah arkadaşları ve bölge halkı katıldı.

Programda konuşan Gaziantep İl Müftüsü Hazırlar, şehitliğin önemine vurgu yaparak Mehmetçik'in dünyanın dört bir tarafına, insanlığın ortak değerlerini, vicdanı ve merhameti taşıdığını kaydetti.

Şehadete yürüyen Mehmetçik'in fedakarlıklarının, tarihte altın harflerle yer alacağını dile getiren Hazırlar, millet olarak herkese düşen sorumluluğun, şehitlerin, uğruna can verdiği değerler etrafında kenetlenmek olduğunu belirtti.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Şehitkamil İlçe Müftüsü Feyyaz İdin'in duasıyla tamamlandı.

Mevlid-i Şerif Programı'nın icra edildiği Bab ilçe merkezi, Fırat Kalkanı Harekatıyla 23 Şubat 2017'de terörden tamamen arındırılmıştı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?