banner203

banner250

Müftü Hazırlar: Amacımız milletimizin yüreğindeki peygamber sevgisini pekiştirmek

Gaziantep İl Müftülüğü “Mevlid-i Nebi Haftası” etkinlikleri kapsamında “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” konulu konferans düzenledi.

Gaziantep Müftülüğü 25.10.2021, 00:45
Müftü Hazırlar: Amacımız milletimizin yüreğindeki peygamber sevgisini pekiştirmek
© DİHA

Gaziantep Müftülüğünce “Mevlid-i Nebi Haftası” dolayısıyla düzenlenen “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” konulu konferansa, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu konuşmacı olarak katıldı.

Sala, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve sinevizyon gösterimi ile başlayan programın açış konuşmasını yapan Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, "Amacımız; milletimizin her ferdinin yüreğindeki peygamber sevgisini daha da pekiştirmek, o mukaddes sevgi ile birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı canlı tutmak ve daha da canlandırmaktadır." dedi.

İl Müftüsü Hazırlar şöyle devam etti:

"Amacımız; Peygamber Efendimizin (s.a.s.) öğrettiği insani ve ahlaki erdemleri, söz, tutum ve davranışlarımızın merkezine oturtmaktır. Biliyoruz ki insanı yeryüzünde önemli, varlık aleminde de üstün kılan yönü, bir değerler sistemine sahip olmasıdır. Bu değerlerin en önemlilerinden birisi de vefadır. Vefa, her şeyden önce yüce Allah'a gönülden bağlılık, sadakat ve itaattir. Hiçbir şeyi ortak koşmadan muhabbetle, marifetle O'na yönelmek, ibadet ve salih amellerle O'na yaklaşmaya gayret etmektir. Efendimiz (s.a.s.) Rabbine, ailesine, komşusuna, topluma, çevreye hasılı her yönüyle tam bir vefa örneği idi. Onu anmak, anlamak, anlatmak, vefa Peygamberinin (s.a.s.) örnekliğini paylaşmak için merkezde Şehitkamil ve Şahinbey müftülüklerimizle ayrıca her ilçemizde ilçe müftülüklerimizle bir çok program gerçekleştirdik. Üniversite öğrenci yurtlarında, liselerimizde, eğitim kurumlarımızda, radyolarda, camilerimizde bir çok alan ve mekanda programlar yaptık."

Gaziantep Valisi Davut Gül'ün de katıldığı program, Mevlid-i Nebi Haftası yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

"Vefa Peygamberini Sevmeye Engel Yok"

Öte yandan Gaziantep İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, GAP Görme Engelliler Okulu’nda düzenlenen Mevlid-i Nebi programında görme engelli öğrencilerle bir araya geldi.

Görme engelli öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahi dinletisi ile başlayan programda konuşan İl Müftüsü Hazırlar, "Vefa Peygamberi Efendimizin (s.a.s.) anıldığı bir programda gönül gözleri ile etraflarına ışık saçan öğrencilerimizle birlikte yer almanın bahtiyarlığını, mutluluğunu yaşıyorum." diye konuştu.

Peygamberimizin toplumun her kesini için tam bir vefa örneği ve rehber olduğunu kaydeden Müftü Hazırlar, Peygamber Efendimizin hayatından örnekler vererek öğrencilerin, ailelerinin, okul idaresinin ve öğretmenlerin Mevlid-i Nebi haftalarını tebrik etti.

Programa İl Müftü Yardımcısı Mehmet Arslaner ile Müftülük engelli koordinatörleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?