banner258

banner250

Kur'an kursu öğrencilerinin final heyecanı

Gaziantep İl Müftülüğü, Yaz Kur’an Kursları'na devam eden öğrencilere yönelik "Futbol Turnuvası" düzenledi.

Gaziantep Müftülüğü 23.08.2021, 10:37
Kur'an kursu öğrencilerinin final heyecanı
© Diyanet Haber

Gaziantep İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ile Şehitkamil ve Şahinbey ilçe müftülükleri gençlik koordinörlükleri; "evde, kursta, camide, ister çevrimiçi ister yüz yüze"  sloganıyla açılan ve 20 Ağustos itibarıyla sona eren Yaz Kur'an Kursları'na katılan öğrenciler arasında "Futbol Turnuvası" düzenledi.

Şehitkamil ve Şahinbey ilçe müftülüklerine bağlı Kur’an kurslarından 32 takımının katıldığı turnuvada final heyecanı yaşandı.

Final maçında öğrencilerin heyecanına ortak olan İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, "Yaz Kur’an Kurslarımıza katılan çocuklarımıza Kur’an ve temel dini bilgiler eğitimlerinin yanı sıra sportif ve sosyal etkinlikler de düzenledik. Şahinbey Belediyemizin destekleri ile 'Futbol Turnuvası' organize ettik. Organizede yer alan ilçe müftülerimize, gençlik koordinatörlerimize ve turnuvaya katılan camilerimizin din görevlileri ve öğrencilerine eğitim öğretimin yani sıra böyle bir organizasyonda yer aldıkları için teşekkür ediyorum." dedi.

Turnuvada Şehitkamil Aktoprak Mahalle Camii birinci, Şehitkamil Hafizoğlu Camii ikinci, Şehitkamil Hayriye Büyükekşi Camii ise üçüncü oldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?