banner261

banner250

KAGEM Yaz Okulu Kapanış Programı

Gaziantep Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü (KAGEM) iş birliğinde düzenlenen “Yaz Okulu”, kapanış programı ile tamamlandı.

Gaziantep Müftülüğü 16.08.2021, 14:27
KAGEM Yaz Okulu Kapanış Programı
© Diyanet Haber

Gaziantep İl Müftülüğü ile KAGEM iş birliğinde düzenlenen Yaz Okulu’nda gençlere yönelik çok sayıda etkinlik gerçekleştirildi.

Kimi zaman “Kur’an’dan Mesajlar” ve “Bir Ayet Bir Hadis” başlıkları altında sohbet edildi, kimi zaman kitap tahlili yapıldı.

Akıl ve zeka oyunlarının oynandığı Yaz Okulu’nda “Sanal Kudüs Gezisi” ile gençlere Kudüs ve Mescid-i Aksa hakkında bilgi verildi.

Sosyal medyada nezaket dilinden işaret dili eğitimine, çeşitli yazarlarla buluşmalardan ilk yardım ve mutfak eğitimlerine kadar çok sayıda sosyal, kültürel ve eğitici içerikte etkinliğe ev sahipliği yapan “KAGEM Yaz Okulu” kapanış programı ile tamamlandı.

Yaz Okulu Kapanış Programı’nda öğrenciler kamp boyunca edindikleri bilgi ve becerilerini sergiledi.

Kapanış programında İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, katılımcılara çeşitli hediyeler takdim etti.

İl Müftü Yardımcısı Hayriye AYDIN, İl Vaizi ve Kagem Sorumlusu Fazilet Kılıç, Kagem Proje Sorumlusu Ferah AKSOY’da programa eşlik ettiler.

Yaz Kur'an Kursları Futbol Turnuva

Öte yandan Gaziantep Müftülüğüne bağlı Yaz Kur'an Kursları arasında organize edilen “Futbol Turnuvası” başladı.

Kurslara devam eden öğrencilerin moral ve motivasyonlarının artırılması, eğitim öğretimin yani sıra spor alışkanlığı kazandırılması amacıyla “Camini Bul, Takımını Kur” sloganı altında gerçekleştirilen turnuvaya, Şahinbey ve Şehitkamil ilçe müftülüklerinden 32 takım katıldı.

İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğünce düzenlenen turnuvanın açılışı, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar’ın başlama vuruşu ile gerçekleşti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)