banner250

banner203

İl birincileri belli oluyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Türkiye geneli Kur'an kursları arasında düzenlenen "Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması" kapsamında illerde yapılan elemeler sürüyor.

Gaziantep Müftülüğü 27.02.2021, 02:17
İl birincileri belli oluyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl Türkiye geneli Kur'an kursları arasında düzenlenen "Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması" kapsamında il birincileri belirleniyor.

Bu kapsamda Gaziantep İl Müftülüğünce düzenlenen "Kur'an Kursları Arası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması" sonuçlandı.

Gaziantep Müftülüğü, Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilerin Kur'an-ı Kerim'i güzel okumalarını teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye girenleri ödüllendirdi.

Ödülleri takdim eden İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, yarışmaya katılan öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

İl müftülükleri tarafından belirlenen birinciler, önce bölgede, ardından Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenecek "Kur'an Kursları Arası Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması" finalinde yarışacak.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
is.hak 5 ay önce
Emeği geçenlerden Cenabı Allah razı olsun
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?