banner250

banner246

İhaneti Unutmamak ve Unutturmamak İçin Bir Araya Geldik

Bu aziz milletin evlatları, 15 Temmuz gecesi adeta tarih yazmıştır

Gaziantep Müftülüğü 12.07.2018, 19:00
İhaneti Unutmamak ve Unutturmamak İçin Bir Araya Geldik
© Diyanet Haber

Gazintep Müftülüğü 15 Temmuz’un 2. Yıldönümünde “15 Temmuz Karanlık Geceden Aydınlık Sabaha” konulu konferans düzenledi.

Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Doğan’ın konuşmacı olarak katıldığı konfarans Kur’anı kerim tilavetiyle başladı.

Selamlama konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan İl Müftüsü Ahmet Çelik, “İhaneti unutmamak ve unutturmamak için bir araya geldik” dedi.

FETÖ hainlerinin kanlı darbe girişiminde bulunduğunu belirten Müftü Çelik, “Milletimiz, bu ülkeyi bölen saldırganlara karşı Çanakkale'de Dumlupınar'da ne cevap vermişse 15 Temmuz gecesinde de cevabı aynı şekilde vermiştir. Bu aziz milletin evlatları, 15 Temmuz gecesi adeta tarih yazmıştır. 15 Temmuz şehitlerimizi ve vatanı, milleti, devleti, bayrağı, mukaddesatı uğruna can veren bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Rabbim o acı günleri bizlere bir daha yaşatmasın. Birliğimiz ve dirliğimiz daim ve kaim olsun.” dedi.

Müftü Çelik’ten sonra Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Doğan, “15 Temmuz Karanlık Geceden Aydınlık Sabaha” konulu bir konferans verdi.

Doğan; 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin en karanlık gecesinin en aydınlık sabahına eriştiğini vurgulayarak sözlerine şöyle devam etti. “...cesarete karşı hayranlık duymak, esareti yüz kızartıcı bir durum olarak telakki etmek bizim geleneğimizdendir. Atalarımızdan toprakla birlikte devraldığımız devletimizi, istiklalimizi feda edemeyiz. Mücadele edecek savaşçılarımız hala mevcutken atalarımızdan toprakla birlikte devraldığımız devletimizi, istiklalimizi korumalıyız...”

Doç. Dr. Doğan; Dini istismar hareketleri karşısında Müslüman şahsiyetin tutum, davranış ve duruşu üzerinde değerlendirmelerde bulunarak dünya tarihinde eşine az rastlanır bir destanın yazıldığı 15 Temmuz gecesi aziz milletimizin ortaya koyduğu kahramanlıklara ilham veren “bir milleti millet yapan değerler” hakkında bilgiler verdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (3)
EBU BEKİR SEYHAN 3 yıl önce
GAZİ ŞEHİRİMİZİN; HER YÖNÜYLE BÖYLESİ TECRÜBE VE BİLGİ SAHİBİ MÜFTÜ HOCALARIMIZA İHTİYACI VAR... BİZ DEGERLİ HOCAMIZDAN MEMNUNUZ MEVLAM DA RAZI OLSUN İNŞALLAH...ALLAH İÇİN SEVİYORUZ KENDİLERİNİ...
Mustafa Bulut 3 yıl önce
Allah kabul eylesin sayın hocam
Bizleri de şahit kılsın şehitlerimize rahmet eylesin gazilerimize şifalar Nasib eylesin bizleri ahitlerinden dönmeyip sırasını bekleyenlerden eylesin Rabbim bizleri rahmetiyle şehitlerimize sevgililer sevgilisinin sancağı altında buluştursun 15 temmuz ihanet işgal girişiminden hissedar olup Allah ile aldatan münafıklara hainlere karşı uyanık olmayı lutfeylesin
Bu aziz ve mübarek din Müslümanlardanım diyenlerden çektiğini zalimlerden kafirlerden çekmedi müslüman bir delikten iki kere ısırılmaz inşAllah bundan sonra bir kere değil kırk kere düşünür ondan dolayıdır ki Alimin uykusu Abidin ibadetinden hayırlıdır
Allah bu aziz millete bir daha 15 Temmuz lar yaşatmasın
Allah bir daha bu aziz millete istiklal marşı yazdırmasınAmin
Selam ve dua ile.
Nazif Tekinöz 3 yıl önce
Allah razı olsun diğer panelistleri tanımıyorum Ana Beyşehir bld başkanlığı ysptığım dönemde müftümle birlikte çalıştım çok değerli bir insan
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?