banner203

banner250

Görme engelli hafızlar sınavda ter döktü

Gaziantep İl Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan görme engelli Suriyeli Mustafa Kannavi ile Mahmut Wasım Kattan, Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen Hafızlık Tespit Sınavı'na katıldı.

Gaziantep Müftülüğü 06.07.2020, 12:10
Görme engelli hafızlar sınavda ter döktü
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında veya kendi imkanlarıyla hafızlığını tamamlayanlara yönelik uygulanan "2020 Yılı II. Dönem Hafızlık Tespit Sınavı" 81 ilde devam ediyor.

Sınavların devam ettiği illerden biri olan Gaziantep’te, hafızlık eğitimini tamamlayan görme engelli Suriyeli Mustafa Kannavi ile Mahmut Wasım Kattan Hafızlık Tespit Sınavı'na katıldı.

Doğuştan görme engelli olan 11 yaşındaki Mustafa Kannavi ile Mahmut Wasım Kattan, Suriye’den zorunlu göçle gelerek yerleştiği Gaziantep’te hafızlık eğitimi aldı.

Gaziantep Müftülüğüne bağlı Kur’an kursunda hafızlık eğitimini tamamlayan Kannavi ve Kattan, Diyanet İşleri Başkanlığınca 81 ilde düzenlenen Hafızlık Tespit Sınavı'na müracaat etti.

Müracaatları kabul edilen Kannavi ile Kattan, Gaziantep İl Müftülüğünde düzenlenen Hafızlık Tespit Sınavı'nda başarılı olmak için ter döktü.

Tüm engellerine rağmen hafızlığını ikmal eden Kannavi ile Kattan’ı tebrik eden İl Müftüsü ve Sınav Komisyonu Başkanı Dr. Hüseyin Hazırlar; "Kardeşlerimiz hiçbir engelin hafız olmanın önüne geçemeyeceğini bir kez daha gösterdiler. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?