banner250

banner246

Gaziantep Hacı Ahmet Ziylan Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Kerim Şükrü Ünlü görevine başladı

Konya Eğitim Merkezi Müdürü olarak görev yapmakta iken Gaziantep Hacı Ahmet Ziylan Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğüne atanan Kerim Şükrü Ünlü, görevine başladı.

Gaziantep Müftülüğü 07.05.2021, 18:07
Gaziantep Hacı Ahmet Ziylan Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Kerim Şükrü Ünlü görevine başladı
© Diyanet Haber

Gaziantep Hacı Ahmet Ziylan Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü olarak göreve başlayan Kerim Şükrü Ünlü Gaziantep Valisi Davut Gül'ü makamında ziyaret etti. 

Ziyaretten duyduğunu memnuniyeti ifade eden Gaziantep Vali Gül, Gaziantep Hacı Ahmet Ziylan Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Kerim Şükrü Ünlü'ye yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kerim Şükrü Ünlü, kimdir?

1973 yılında Rize’de doğdu. İlkokulu köyünde, hafızlığını Rize Merkez Taşçıoğlu Camii’nde, ortaöğrenimini Rize Merkez İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 

1996 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yükseköğrenime başladı. Aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığında İmam Hatip olarak göreve başladı. Öğrenciliği esnasında İmam Hatip olarak görev yaptı. Trabzon Yüksek İhtisas Eğitim Merkezini III. dönem olarak tamamlayarak Eskişehir İli Çifteler İlçesine vaiz olarak atandı. 

2007-2012 yılları arası Almanya’nın Darmstadt şehrinde din görevlisi olarak görev yaptı. 2015 yılında yüksek lisansını tamamladı. Yurt dışı görevinden sonra sırasıyla Ankara Çankaya ilçe vaizi, Ağrı ili Eleşkirt İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.

2017 yılında Konya Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevine atandı. 06.05.2021 tarihinde  Gaziantep Hacı Ahmet Ziylan Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü olarak atanan Ünlü, aynı zamanda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tefsir Ana Bilim Dalında doktora eğitimine devam etmektedir.

Ünlü, evli ve 3 çocuk babası olup Almanca ve Arapça bilmektedir.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?