banner250

banner246

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, kurban vekaletini TDV’ye verdi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Diyanet Vakfına vekalet yoluyla kurban bağışında bulundu.

Gaziantep Müftülüğü 02.07.2020, 15:58
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, kurban vekaletini TDV’ye verdi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde; "Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen vekaletle kurban organizasyonuna, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’den destek geldi.

TDV'nin yurt içi ve yurt dışında dini-hayri hizmetler noktasında toplumun güven duyduğu önemli bir Vakıf olduğunu belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Diyanet Vakfının; "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürdüğü Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu vesilesiyle yurt içi ve yurt dışındaki mağdur ve muhtaçlara ulaşarak, toplumsal dayanışmanın ve paylaşma ahlakının güzel örneklerini ortaya koyduğunu söyledi.

Başkan Şahin’in kurban vekaletini Türkiye Diyanet Vakfı adına kabul eden Türkiye Diyanet Vakfı Gaziantep Şubesi Başkanı ve İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar ise 2019 yılında 149 ülkede vekalet yoluyla kurbanlar keserek ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan TDV'nin adeta küresel bir iyilik hareketine dönüştüğünü kaydederek, yaptığı bağıştan dolayı Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?