banner268

banner250

Kudüs ve Filistin Müftüsü Şeyh Hüseyin, İslam dünyasına yardım çağrısı yaptı

banner265

Kudüs ve Filistin Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, Filistinlilerin Mescid-i Aksa’yı korumak için ayaklandıklarını vurgulayarak, İslam dünyasına yardım çağrısı yaptı.

Filistin 10.05.2021, 21:17
Kudüs ve Filistin Müftüsü Şeyh Hüseyin, İslam dünyasına yardım çağrısı yaptı

Şeyh Hüseyin, işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa’nın El-Esbat (Aslanlı) Kapısı’nda AA muhabirine konuştu.

"İşgal devleti, Mescid-i Aksa’ya ve Filistin halkına karşı çirkin bir insanlık suçu işlemektedir. Ancak işgal devletinin tüm planları boşa çıkacaktır Allah’ın izniyle." diyen Şeyh Hüseyin, şöyle devam etti:

"İslam dünyasının Mescid-i Aksa’ya yardım yapması farzdır. Mescid-i Aksa, sadece Kudüslülerin, Filistinlilerin değil, tüm Müslümanların mabedidir. Dolayısıyla Müslümanların ona yardım etmesi farzdır."

Şeyh Hüseyin, Filistinlilerin İsrail polisine karşılık vermesini tebrik ettiğini belirterek, "Bu, Mescid-i Aksa’yı ve haklarını savunma amaçlı yapılan bir kalkışmadır. Filistinliler, kutsallarını, dinlerini, namuslarını ve şereflerini savunuyorlar." değerlendirmesini yaptı.

Sabah namazı sonrası İsrail polisi, Mescid-i Aksa'daki cemaate ses bombası, göz yaşartıcı gaz ve plastik mermiyle müdahale etmiş, 305 Filistinliyi yaralamıştı.

banner242
Yorumlar (4)
Gökmen Cihangir 9 ay önce
İsrail denilen terör devleti ancak güçten anlar başka bir yol yoktur.
Seyfullah Kızılkaya 9 ay önce
Allahın laneti onların üzerine olsun.
Abdullah yılmaz yıllardır kınamakla yetindik ama artık gereken neyse yapmalı ve yapalım bu zulme dur demenin zamanı geldi 9 ay önce
Dur dememin zamanı geldi ne gerekiyorsa hazırız
Ramazan Dalgülge 9 ay önce
İsrail’e anladığı dilden cevap vermek lazım o da askeri güç
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?