banner250

banner246

Kadir Gecesinde işgalciler Filistinli Müslümanlara saldırdı

İşgalci İsrail Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Şam Kapısı'nda toplanan Filistinlilere ses bombası ile müdahale etti.

Filistin 08.05.2021, 23:39
Kadir Gecesinde işgalciler Filistinli Müslümanlara saldırdı

Çok sayıda Filistinli Kadir Gecesi münasebetiyle geldikleri Mescid-i Aksa'da teravih namazını kıldıktan sonra Şam Kapısı'nda toplandı.

Bölgede tansiyonun artması üzerine işgalci İsrail, Şam Kapısı önündeki oturma alanında bulunan Filistinlilere ses bombalarıyla müdahale etti.

İşgalci İsrail, daha sonra da Şam Kapısı yakınındaki caddede toplanan Filistinlilere toplumsal olaylara müdahale aracından tazyikli su sıktı.

Bölgede gerginlik devam ediyor.

İşgal altındaki Doğu Kudüs, Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlilere zorunlu göç tehdidi nedeniyle gergin günlere sahne oluyor. Ayrıca işgalci İsrail'in Mescid-i Aksa’daki saldırıları da kutsal kentteki gerilimi artırdı.

İşgalci İsrail, dün akşam teravih namazı sırasında Mescid-i Aksa'daki cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle müdahale etmişti. Filistin Kızılayı, İsrail polisinin müdahalesi nedeniyle 205 Filistinlinin yaralandığını açıklamıştı.

- 53 kişi yaralandı

Filistin Kızılayı, Kudüs ve çevresinde işgalci İsraillilerle Filistinliler arasında yaşanan arbedede 53 kişinin yaralandığını açıkladı.

Kaynak: AA
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?