banner250

banner246

İşgalcilerin yaraladığı Filistinli yaşlı kadın şehit oldu

İşgalcilerin bu sabah Batı Şeria'nın Beytüllahim kenti yakınında bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu iddiasıyla vurarak ağır yaraladığı 60 yaşındaki Rihab Muhammed Musa Zalul'un şehit olduğu bildirildi.

Filistin 03.05.2021, 13:48
İşgalcilerin yaraladığı Filistinli yaşlı kadın şehit oldu

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Beytüllahim kenti yakınında işgalcilerce vurulan ve kimlik bilgileri verilmeyen Filistinli bir kadının şehit olduğu belirtildi.

Yerel kaynaklar, hayatını kaybeden 60 yaşındaki kadının isminin Rihab Muhammed Musa Zalul olduğunu ve Beytüllahim kentine bağlı Husan kasabasında ikamet ettiğini dile getirdi.

İşgalciler, bu sabah Beytüllahim yakınındaki Gush Etzion Kavşağı'nda bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu iddiasıyla Zalul'a ateş açarak ağır yaralamıştı. İşgalciler, "bıçaklı saldırı" veya "araçla ezme" girişimi iddiasıyla Filistinlilere yönelik ihlallerini sürdürürken, insan hakları örgütleri işgalcileri Filistinlilere karşı yargısız infaz yapmakla suçluyor.

VİDEO HABER

Kaynak: AA
Yorumlar (1)
Hakkı 2 ay önce
Allah C.C. Mazlum Filistin Li Kardeşlerimizin her daim yanında olsun.Allah Rahmet Eylesin şehit olan kardeşlerimize....O şehitler O’nun huzuruna vardığında İnşAllah bizi şikayet etmez...
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?