banner250

banner246

İşgalciler Filistinli gençlere saldırdı

İşgalcilerin Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa ile Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısında ses bombaları ve plastik mermilerle Filistinli gençlere yönelik saldırısında 15 kişi yaralandı.

Filistin 12.05.2021, 01:30
İşgalciler Filistinli gençlere saldırdı

Kudüs’ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Harem-i Şerif’te kılınan yatsı ve teravih namazlarının ardından Filistinli gençler Kıble Mescidi ile Kubbetu’s Sahra arasında toplandı.

İşgalciler, tekbir ve sloganlar atan gençlere bir süre sonra ses bombaları ile saldırdı.

Filistinli gençler ise taş ve havai fişeklerle karşılık verdi.

İşgalciler, Harem-i Şerif’in avlularında Filistinli gençleri kovaladı.

Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, işgalcilerin Eski Şehir’in Şam Kapısı’ndaki plastik mermi ve ses bombalarıyla saldırısında 15 kişinin yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, Filistin Kızılayına bağlı bir sağlık görevlisinin de ayağından plastik mermiyle vurulduğu aktarıldı. Ayrıca bir Filistinlinin de işgalcilerce darbedilerek yaralandığı kaydedildi.

Filistin Kızılayı daha önce yaptığı yazılı açıklamada, işgalcilerin Mescid-i Aksa’da yaşanan olaylarda yaralananlara müdahale için giden sağlık ekiplerine izin vermediğini duyurdu.

Öte yandan, Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Basın Sözcüsü Firas Dibs AA muhabirine yaptığı açıklamada, işgalcilerin Mescid-i Aksa’dan çekildiği ve olayların son bulduğunu belirtti.

- Şam Kapısı’nda da müdahale

Öte yandan işgalciler Mescid-i Aksa’nın içinde bulunduğu Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı’nda da Filistinli gençlere saldırdı.

İşgalciler, teravih namazı sonrası Şam Kapısı’nda toplanan gençlere plastik mermi, ses bombaları ile saldırdı ve toplumsal olaylara müdahale aracı (TOMA) ile tazyikli pis sus sıktı.

İşgalcilerin Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı ve çevresinde oluşturduğu gerginlik devam ediyor.

Kaynak: AA
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?