banner250

banner246

İşgalci İsrail yine Filistinli Müslümanlara bombalarla saldırıyor

İşgalci İsrail, Doğu Kudüs'ün Şam Kapısı'nda toplanan Filistinlilere ses bombalarıyla müdahale ediyor.

Filistin 08.05.2021, 23:15
İşgalci İsrail yine Filistinli Müslümanlara bombalarla saldırıyor

Çok sayıda Filistinli Kadir Gecesi münasebetiyle geldikleri Mescid-i Aksa'da teravih namazını kıldıktan sonra Şam Kapısı'nda toplandı.

Bölgede tansiyonun artması üzerine işgalci İsrail, Şam Kapısı önündeki oturma alanında bulunan Filistinlilere ses bombalarıyla müdahale etti.

İşgalci İsrail, daha sonra da Şam Kapısı yakınındaki caddede toplanan Filistinlilere toplumsal olaylara müdahale aracından tazyikli su sıktı.

Bölgede gerginlik devam ediyor.

İşgal altındaki Doğu Kudüs, Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlilere zorunlu göç tehdidi nedeniyle gergin günlere sahne oluyor. Ayrıca işgalci İsrail'in Mescid-i Aksa’daki saldırıları da kutsal kentteki gerilimi artırdı.

İşgalci İsrail, dün akşam teravih namazı sırasında Mescid-i Aksa'daki cemaate ses bombaları ve plastik mermiyle müdahale etmişti. Filistin Kızılayı, İsrail polisinin müdahalesi nedeniyle 205 Filistinlinin yaralandığını açıklamıştı.

- 53 kişi yaralandı

Filistin Kızılayı, Kudüs ve çevresinde işgalci İsraillilerle Filistinliler arasında yaşanan arbedede 53 kişinin yaralandığını açıkladı.

banner242
Yorumlar (4)
M. GÜLTEKİN BULDAN KUMRALI CAMİ İMAM HATİBİ 1 ay önce
Esselamu Aleykum Kader GECEMİZ, KADİR GECEMİZ mübarek olsun. Allah (C. C) Bütün zulmedenleri EL KAHHAR İsmi şerifi ile KAHRU Perişan eylesin.
Orhan 1 ay önce
Israil her zaman yaptiğini yapiyor müslumanlar ise kinamaktan başka birşey yapmiyor bence başka bir yol bulmak lazim ama nasil bir yol...
Nuri 1 ay önce
İlahi Yarabbi mübarek Ramazan hürmetine bu kafirler kahreyle
A.Hamdi ÖZLER 1 ay önce
Müslümanlar birlik olsa hemen kaçacak delik ararlar ya....
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?