banner268

banner250

Gazze’de 3’ü çocuk 9 Filistinli şehit oldu

banner265

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Gazze Şeridi'nde gerçekleşen patlamada 3'ü çocuk 9 Filistinli şehit oldu.

Filistin 10.05.2021, 20:42
Gazze’de 3’ü çocuk 9 Filistinli şehit oldu
© Diyanet Haber

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze Şeridi'nde gerçekleşen patlamada 3'ü çocuk 9 kişinin şehit olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra yaptığı yazılı açıklamada, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun Hastanesi'ne 3'ü çocuk 9 şehidin naaşının ve çok sayıda yaralının getirildiğini belirtti.

Patlamanın nedenine ilişkin bilgi vermeyen Kudra, olaya işgalci İsrail saldırılarının neden olup olmadığına dair açıklama yapmadı.

Filistin direniş grupları, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ile Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki polisleri çekmesi ve gözaltına alınan Filistinlileri serbest bırakması için işgalci İsrail'e yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

Sürenin dolmasının ardından işgalci İsrail, Batı Kudüs ve Beyt Şems kentlerinde sirenlerin çaldığı, çok sayıda roket gönderildiğini duyurmuştu.

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde de yaptığı yazılı açıklamayla roket atışlarını doğrulamış, işgalci İsrail'in Doğu Kudüs'teki saldırıları ve işlediği suçlar ile Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşananlara karşı böyle bir adım attıklarını belirtmişti.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?