banner268

banner250

Filistin'in başkenti Kudüs'te işgalciler 105 kişiyi yaraladı

banner265

İşgaliciler Filistin'in başkenti Kudüs'te teravih namazı sonrası vatandaşlara saldırdı, 105 kişi yaralandı.

Filistin 23.04.2021, 11:45
Filistin'in başkenti Kudüs'te işgalciler 105 kişiyi yaraladı
banner281

İşgalciler Kudüs’te teravih namazı sonrası Filistinlilere ses bombaları ve toplumsal olaylara müdahale araçlarıyla (TOMA) saldırdı, 105 kişi yaralandı.

Filistinliler, Mescid-i Aksa’da kılınan teravih namazı sonrası Doğu Kudüs’te bulunan Eski Şehir’in Şam Kapısı yakınında toplandı.

Gerginliğin artması üzerine işgalcileri, Filistinlilere TOMA ile saldırdı.TOMA’lardan Filistinlilerin üzerine foseptik suyu sıkılırken, işgalciler ses bombaları da kullandı.

Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesi çevresindeki işgalci müdahalesinde yaralanan Filistinli sayısının 105’e yükseldiği belirtildi.

Açıklamada, 22 yaralının hastaneye kaldırıldığı bildirildi.Filistin Kızılayı Sözcüsü Ata Cabir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işgalcilerin müdahalesinde plastik mermi kullandığı ve yaralanmaların büyük çoğunluğunun plastik mermi kaynaklı olduğunu vurguladı.

- Filistinlilerle Yahudiler arasında kavga

Kudüs’ün farklı bölgelerinde Filistinliler ile Yahudiler arasında kavga yaşandı.Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, Yahudiler ile Filistinlilerin birbirlerine darbettikleri ve taşladıkları görüldü.

İşgalciler ramazan ayının başlamasıyla Şam Kapısı önünde yer alan oturma alanlarını barikatlarla kapatmıştı.

Teravih namazı sonrası söz konusu alanda oturmalarına izin verilmemesi nedeniyle Filistinliler, ramazanın ilk gününden itibaren teravih namazı sonrası Şam Kapısı’da toplanıyor, işgalciler de de onlara saldırıyor.

Kaynak: AA
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?