banner258

banner250

Müftü Gerek: Ehlibeyt bizi bir araya getiren ulu çınarlardır

Eskişehir İl Müftülüğünce düzenlenen Kerbela Şehitlerini Anma Programı'nda konuşan İl Müftüsü Bekir Gerek, "Ehlibeyt bizi bir araya getiren ulu çınarlardır, manevi önderlerimizdir." dedi.

Eskişehir Müftülüğü 19.08.2021, 09:32
Müftü Gerek: Ehlibeyt bizi bir araya getiren ulu çınarlardır
© Diyanet Haber

Eskişehir Müftülüğü ile Odunpazarı ve Tepebaşı ilçe müftülükleri iş birliğinde "Kerbela Şehitlerini Anma Programı" düzenlendi.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.s.) torunu Hz. Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilişinin 1382. yılı münasebetiyle Reşadiye Camii'nde düzenlenen programda din görevlileri Kur'an-ı Kerim okudu, mersiyeler söyledi.

Programda cemaate hitap eden İl Müftüsü Bekir Gerek, muharrem ayının önemi ve Ehlibeyt sevgisine dikkat çekerek, "Hicri 61 yılında Hz. Hüseyin Efendimizin ve 72 Müslümanın Kerbela'da şehit edilmesi, tüm Müslümanları derinden üzmüştür. Bugün matem günü olmuştur. Çünkü Hz. Hüseyin, cennet gençlerinin efendisidir. Peygamberimizin muazzez torunudur. Onun terbiyesinde yetişmiş ehli beytidir. Ehlibeyt; bizi bir araya getiren ulu çınarlardır, manevi önderlerimizdir. Başta Kerbela şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz." diye konuştu.

Program, İl Müftüsü Gerek'in yaptığı dua ile son buldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?