banner203

banner250

Ezandan etkilendi, Müslüman oldu

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) New York şehrinde dinlediği ezandan etkilenerek Müslüman olmaya karar veren Can Balcıoğlu, Eskişehir İl Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Eskişehir Müftülüğü 04.08.2021, 10:04
Ezandan etkilendi, Müslüman oldu
© Diyanet Haber

ABD'nin New York şehrinde dinlediği ezandan etkilenerek İslam dinini araştırmaya başlayan Can Balcıoğlu, Müslüman olmak istediğini belirterek Eskişehir İl Müftülüğüne başvurdu.

Balcıoğlu için İl Müftülüğünde "İhtida Merasimi" düzenlendi.

Koronavirüs tedbirleri eşliğinde İl Müftü Yardımcısı Dilaver Şahin öncülüğünde gerçekleştirilen merasimde Kelime-i Şehadet getiren Balcıoğlu, Müslüman oldu.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende İl Müftü Yardımcısı Şahin, Balcıoğlu'na İslam dininin temel esasları ile ilgili bilgiler verdi.

Merasim, Can Balcıoğlu'nun Kelime-i Şehadet getirmesinin ardından yapılan dua ile tamamlandı.

İl Müftü Yardımcısı Dilaver Şahin, "Allah katında geçerli olan tek din İslam'dır. Araştırmaları sonucunda ve dinlediği ezandan de etkilenerek Müslüman olan Can kardeşimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Rabbim bundan sonraki hayatında rızasına uygun bir hayat sürmeyi nasip etsin." duasında bulundu.

Müslüman olduktan sonra duygularını dile getiren Can Balcıoğlu ise şunları kaydetti:

"1984 yılında Ankara'da doğdum. Küçüklüğümden itibaren Amerika'da yaşadım. Uzun süre İslam dinini araştırdım ve Kur'an-ı Kerim okudum. New York'ta Brooklyn Mahallesi'nde duyduğum ezan beni çok etkiledi ve Müslüman olmaya karar verdim. Daha sonrasında ise Eskişehir Müftülüğüne başvuruda bulundum."

Merasim sonunda İl Müftü yardımcısı Şahin, Balcıoğlu'na "İhtida Belgesi" ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan Kur'an-ı Kerim ve meali ile çeşitli kitaplar hediye etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?