banner199

banner103

Eskişehir’de “Sosyal Sorumluluk” toplantısı

Eskişehir’de huzurevi, çocuk yetiştirme yurdu, kadın konuk evleri, çocuk evleri, yaşlı ve engelli bakım rehabilitasyon evleri gibi yerlerde manevi rehberlik hizmeti veren din görevlilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Eskişehir Müftülüğü 22.01.2019, 14:26
Eskişehir’de “Sosyal Sorumluluk” toplantısı
© Diyanet Haber
banner200

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında müftülüklerce görevlendirilen personel huzurevi, çocuk yetiştirme yurdu, kadın konuk evleri, çocuk evleri, yaşlı ve engelli bakım rehabilitasyon evleri gibi yerlerde manevi rehberlik hizmeti veriyor.

Eskişehir Müftülüğü ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde söz konusu yerlerde görevlendirilen personele yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Verilen hizmetleri daha verimli hale getirmek ve genel bir değerlendirme yapmak üzere yapılan toplantıda Eskişehir Müftüsü Bekir Gerek, kanunun Diyanet İşleri Başkanlığına toplumu aydınlatma görevi verdiğine dikkat çekti, bu doğrultuda her kesime hizmet götürme gayreti içinde bulunduklarını söyledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Alper Sezer ise Diyanet personelinin kendilerine bağlı kurumlarda daha iyi hizmet vermeleri için her türlü katkıyı verdiklerini belirtti.

Toplantının sonunda 2019 yılında yapılacak çalışmalar da değerlendirildi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)