banner250

banner246

Eskişehir Müftülüğünde Bayramlaşma Merasimi

Eskişehir müftülüğünde düzenlenen bayramlaşma merasimine; İl Müftüsü Bekir Gerek ve yardımcıları, ilçe müftüleri, merkez ve ilçe müftülükleri idari personeli ile din görevlileri katıldı

Eskişehir Müftülüğü 21.06.2018, 09:15
Eskişehir Müftülüğünde Bayramlaşma Merasimi
© Diyanet Haber

Eskişehir müftülüğünde kahvaltılı bayramlaşma programı tertip edildi.

Bayramlaşma programına İl Müftüsü Bekir Gerek, yardımcıları, ilçe müftüleri, idari personel ve din görevlileri katıldı.

Programda konuşan İl Müftüsü Bekir Gerek, yardımcılarına ve ilçe müftüleri başta olmak üzere tüm personele, Ramazan ayı boyunca yaptıkları çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Bayramlaşma törenlerinin kurumsal aidiyet, kardeşlik, birlik ve dayanışmayı güçlendirdiğine vurgu yapan Gerek; “Bizler Diyanet olarak büyük bir aileyiz, müftülükler olarak da çekirdek aileyiz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Diyanet Vakfı Eskişehir Şubesi olarak Ramazan ayı boyunca toplanan fitre ve zekâtların ihtiyaç sahiplerine ve öğrencilere ulaştırıldığını söyleyen Gerek, her geçen sene daha çok kişiye ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Müftü Gerek, Ramazan ayında okunan salaların, öğrencilere yönelik düzenlenen iftar programlarının, Kur’an ziyafetlerinin ve kadir gecesi programının yanında kadınlara ve cemaate yönelik düzenlenen irşat programlarının büyük ilgi gördüğünü dile getirdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?