banner203

banner250

Din görevlisi semt pazarına "hayır tezgahı" açtı

Eskişehir Odunpazarı İlçe Müftülüğüne bağlı Erenköy Fatih Camii İmam Hatibi Memiş Ünal, semt pazarına açtığı "hayır tezgahı" ile ihtiyaç sahiplerine destek oldu.

Eskişehir Müftülüğü 13.05.2020, 20:27
Din görevlisi semt pazarına "hayır tezgahı" açtı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde koronavirüsle mücadelede vatandaşın hizmetinde olan din görevlileri, ülke genelinde milli dayanışma örneği sergilemeye devam ediyor.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede iyiliğin öncüsü olan din görevlileri, salgının neden olduğu yaraları sarmak için seferberlik ruhuyla hareket ediyor.

Bu kapsamda çalışmalarına devam eden Odunpazarı İlçe Müftülüğüne bağlı Erenköy Fatih Camii İmam Hatibi Memiş Ünal, virüsle mücadelenin ilk gününden itibaren hasta ve yaşlı vatandaşlardan çocuklara, engellilerden sağlık çalışanlarına ve mülteci vatandaşlara hatta sokak hayvanlarına varıncaya kadar salgının sebep olduğu mağduriyeti gidermek için çalışıyor.

Aynı zamanda Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüsü olan Ünal, semt pazarında açtığı "hayır tezgâhı" ile ihtiyaç sahibi ailelere destek oluyor.

Alışveriş için pazara gelen vatandaşlar da aldıkları sebze ve meyvelerden din görevlisi tarafından açılan hayır tezgâhına bırakarak, ihtiyaç sahipleri için başlatılan iyilik hareketine destek oluyor.

Hayırseverlerin desteği ile tezgâhı açtığını kaydenen Erenköy Fatih Camii İmam Hatibi Memiş Ünal; "Koronavirüs sürecinde alınan tedbirler dolayısıyla mağduriyet yaşayan bir çok ailemiz oldu. Pazarın sonunu bekleyip çürük yiyecek toplayan fakir, yoksul ve kimsesiz onlarca insanımız var. Ben de hem bir farkındalık oluşturmak hem de Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri evlerine taze bir yiyecek götürsün istedim. Sadece parası olan değil ihtiyacı olan alsın diye pazara hayır tezgahı açtım. Hayır tezgâhımıza pazar esnafımız ve vatandaşlarımız da teveccüh göstererek destek oldular. Kendileri için aldıkları yiyecekleri ihtiyaç sahipleriyle paylaşarak yüzlerini güldürdüler. Hayırseverlerimizin desteği ile inşallah her hafta tezgâhımızı kuracağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (18)
Mücella Yılmaz 1 yıl önce
Allah razı olsun. bu vesileyle tüm müslümanlara örnek olsun hocamız inşaAllah.
Muhammed AKAR 1 yıl önce
MEMİŞ HOCAMI YAKINDAN TANIYORUM.
ONUNLA BERABER BU KUTLU SEVDADA AYNI YOLU PAYLAŞTIĞIM İÇİN RABBİME SONSUZ HAMD OLSUN ...
Fehmi Yücel 1 yıl önce
Hocamdan Allah razı olsun .O' na güc kuvvet versin .Yardımcısı olsun.
Mustafa 1 yıl önce
Süper bir fikir.
Yunus Aydın 1 yıl önce
Çok güzel bir davranış. Allah hocamızın gayretini artırsn.
Merve Zeynep Aykaç 1 yıl önce
Eskişehir'de yaptığı hayırlarla tanınan Memiş Ünal hocayı ben de tebrik ediyorum. Rabbım hocamızın hayrını ve başarılarını daim eylesin inşAllah.
أيدين توران 1 yıl önce
Örnek bir davranış
Rabbim kabul etsin
RECEP GÜLCAN 1 yıl önce
Çok güzel, takdire şayan bir çalışma. Tüm yurttaşlarımızdan beklenen yardımlaşma örneği. Din gönüllüsünün yapması daha da güzellik katmış. Allah razı olsun, gayretinizi artırsın inşaAllah.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?