banner250

banner246

Din görevlileri milli dayanışma örneği sergiliyor

Eskişehir Müftülüğü din görevlileri, Diyanet İşleri Başkanlığınca sürdürülen; "Maaşını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" kampanyası kapsamında maaşlarını ihtiyaç sahibi ailelere bağışladı.

Eskişehir Müftülüğü 02.05.2020, 00:27
Din görevlileri milli dayanışma örneği sergiliyor
© Diyanet Haber

Koronavirüs salgınından etkilenen ailelere destek olmak amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın; "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın ise "Maaşını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" çağrısıyla destek verdiği Milli Dayanışma Kampanyası'na, ülke genelinde binlerce din görevlisi maaşını bağışlayarak destek oldu.

Bu kapsamda Eskişehir İl Müftülüğü ile ilçe müftülükleri bünyesinde vatandaşın hizmetinde olan din görevlileri, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygusunu canlı tutmak, mağdur olan vatandaşlara destek olmak ve tüm dünyada yaşanan salgın karşısında ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında yer almak amacıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na, 209 bin Türk Lirası bağışta bulundu.

Milli Dayanışma Kampanyası'na Eskişehir İl ve ilçe müftülükleri olarak destek verdiklerini belirten İl Müftüsü Bekir Gerek, Diyanet Haber'e yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"İl ve ilçe müftülüklerimizde görev yapan vefakâr din görevlilerimiz, koronavirüsle mücadele sürecinde bir yandan Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında vatandaşlarımıza hizmet ederken öte yandan salgın dolayısıyla mağduriyet yaşayan esnafımıza, ailelerimize, işinden olan kardeşlerimize destekte bulunmak adına maaşlarını paylaşarak milli dayanışma örneği sergilediler. Biz Bize Yeteriz Türkiyem Milli Dayanışma Kampanyası'na; 'Maaşını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş' sloganıyla destek veren din görevlilerimiz, 209 bin TL bağışta bulundular. Tüm din görevlilerimize teşekkür ediyorum."Gönüllülük esasına bağlı olarak Milli Dayanışma Kampanyası'nın personel arasında üç aylık zaman dilimine yayıldığını dile getiren Müftü Gerek, kampanyaya desteğin Mayıs ve Haziran aylarında da devam edeceğini belirtti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (1)
Eyüp Sabri Avdan 1 yıl önce
Din görevlilerinden Allah razı olsun onlar tüm zozor şartlar da vatandaşlarımızın yanında ve hizmetindedir.İnsanlığın maddi ve manevi imarıdırlar.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?