banner203

banner250

4-6 yaş Kur’an kursu öğrencilerinden Elazığ’a yardım

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde eğitim veren 4-6 yaş Kur’an kurslarındaki öğrenciler, Elazığ’da depremden etkilenen ailelere ve çocuklara ulaştırılmak amacıyla yardım topladı.

Eskişehir Müftülüğü 12.02.2020, 14:31
4-6 yaş Kur’an kursu öğrencilerinden Elazığ’a yardım
© Diyanet Haber

Minik yürekler Elazığ için attı

Türkiye’nin dört bir yanında Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı 4-6 yaş Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde yürütülen “Şimdi Yaraları Sarma Zamanı” kampanyası kapsamında, depremden etkilenen aileler için yardım topladı.

Yardım kampanyasına bir destek de Eskişehir İl Müftülüğüne bağlı Şehit Abdülkerim 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu öğrencilerinden geldi.

Minik öğrenciler, ailelerinden aldıkları harçlıklarını kurslarda kendi elleriyle yaptıkları kumbaralarında biriktirerek 6,8 şiddetinde depremi yaşayan Elazığ ve depremden etkilenen çevre illerde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere İl Müftüsü Bekir Gerek’e teslim ettiler.

Öğrencilerin bu davranışını çok anlamlı bulduğunu ifade eden Müftü Gerek; “Geleceğimizi ve dünyanın geleceğini şekillendirecek yarının büyükleri bu yavrularımız bize büyük bir güven veriyor. Böyle bir nesil yetiştirmeye devam etmemiz halinde geleceğimiz garanti altındadır. Bu evlatlarımızın gözlerinden öpüyorum. Bu şuurla evlat yetiştiren ailelerini ve öğreticilerini canı gönülden tebrik ediyorum." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?