banner297

banner319

İmam hatip öğrencileri birlikte iftar yaptı

banner265

Erzurum İl Müftülüğü, imam hatip öğrencilerine yönelik iftar programı düzenledi.

Erzurum Müftülüğü 21.04.2022, 16:41
İmam hatip öğrencileri birlikte iftar yaptı
© DİHA

Erzurum İl Müftülüğü Yakutiye Raif Azak Hafız İmam Hatip Ortaokulunda hafızlık eğitimine devam eden öğrencilerle iftarda buluştu.

İftar programına İl Müftüsü Şahin Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Sedide Akbulut, Hafızlık Eğitimi Daire Başkanı İbrahim Yılmaz, Yakutiye İlçe Müftüsü Selim Şahin ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan İl Müftüsü Şahin Yıldırım, “Ramazan ayında birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Hafızlık müessesinin devam etmesini sağlayan öğrencilerimize ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim öğrencilerimize zihin açıklığı versin.” diye konuştu.

Hafızlık Eğitimi Daire Başkanı Yılmaz ise Kur'an kursu yöneticileri, öğreticileri ve okul müdürleriyle öğrencilerin hafızlık sürecine dair istişarelerde bulundu. 

Yılmaz, “Hafızlarımızı yetiştiren hocalarımıza ve onları bize emanet eden ailelerine çok teşekkür ediyorum. Ne mutlu yavrularımıza ki hafızlık gibi ulvi bir makam için gayret gösteriyorlar.” dedi. 

Program yapılan dua ile tamamlandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (0)