banner203

banner250

Hafızlığı muhafaza kursları sürüyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan “Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Programı” kapsamında Aşkale İlçe Müftülüğünce hizmet içi eğitim kursu düzenlendi.

Erzurum Müftülüğü 07.04.2021, 15:39
Hafızlığı muhafaza kursları sürüyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı, din hizmetleri sınıfında görevli hafız personelin Kur’an-ı Kerim'i usulüne uygun ezbere okuyabilmelerini sağlamak, din hizmetlerinde büyük bir öneme sahip olan hafızlıklarını pekiştirmek ve aşır okuma tavırlarını geliştirmek amacıyla altı ay süreli “Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Programı” hazırladı.

Bu kapsamda Aşkale İlçe Müftülüğünce düzenlenen hizmet içi eğitim kursu tamamlandı.

Eğitimin başarıyla tamamlandığını belirten Aşkale İlçe Müftüsü Rahmi Sancar, "Zor ve değerli bir eğitim süreci olan hafızlık programı kadar, ezberleneni unutmamak da çok önemlidir. Bu bilinçle hareket ederek hafız eğitimleri için kolaylık sunan ve birçok faaliyet yürüten Başkanlığımız, din hizmetleri sınıfında görevli hafız personelimiz için 'Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Programı' hazırladı. Program kapsamında son dönemi başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz, bu eğitimleri fırsat bilerek çok iyi istifade ettiler. Rabbim Kur’an-ı Kerim’i anlayarak, içselleştirerek yaşamayı hepimize nasip etsin." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?