Hafızlar diyarı Erzurum

Erzurum İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmalarında Erzurum’u temsil eden ve dereceye giren hafızlarla bir araya geldi.

Erzurum Müftülüğü 18.01.2019, 00:11
Hafızlar diyarı Erzurum
© Diyanet Haber
banner197

Erzurum İl Müftülüğünce Türkiye’de ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren hafızların başarılarını ödüllendirmek amacıyla özel bir program düzenlendi.

Programa Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması dünya ikincisi Palandöken İlçesi Solakzade Camii İmam Hatibi Hafız Ali Turhan ve Hafızlık Yarışması Türkiye birincisi Aziziye İlçesi Dadaşkent Hüseyin Efendi Camii Müezzin Kayyımı Hafız Celalettin Sert davet edildi.

Erzurum Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, programda yaptığı konuşmada şunları söyledi: 

“Dünya dereceleri olan nice ünlü hafızın da bağrında yetiştiği, hafızlar diyarı Erzurum’umuzun bu iki güzide hafızı başarıları ile göğsümüzü kabarttı. Bizlere yaşattıkları mutlulukla da gönlümüzün birincisi olmuşlardır. Ayrıca bu hafızlarımız Erzurum'un Allah kelamına verilen değer açısından dünya çapında çok önemli bir yere sahip olduğunu bizlere göstermişlerdir. Bu, Erzurum ve ülkemiz için ne büyük bir şereftir. Kendilerini üstün başarılarından dolayı tebrik ediyorum.”

İl Müftüsü Sula programın sonunda hafızlara ödüllerini takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)