banner250

banner255

Erzurum Hınıs’ta din görevlilerinden örnek davranış

Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Hınıs din görevlileri örnek bir davranışa imza attı.

Erzurum Müftülüğü 10.10.2018, 11:19
Erzurum Hınıs’ta din görevlilerinden örnek davranış
© Diyanet Haber

İlçe Müftüsü Sinan Cansever’in öncülüğünde imam-hatip, müezzin kayyım ve Kur’an kursu öğreticileri Hınıs Halk Kütüphanesine giderek üyeliklerini gerçekleştirdi. 

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan İlçe Müftüsü Sinan Cansever, "İlk hitabı 'Oku!' olan bir kitabın müntesipleri ve o kitabı insanlara en güzel şekilde yaşayarak örnek olmakla mükellef olan din görevlileri olarak bizim herkesten daha fazla okumaya ihtiyacımız var. Bu anlamda hem görevlilerimizi okumaya teşvik etmek hem de bu davranışı mihrap ve kürsülerde cemaatle paylaşarak onların da okumaya yönelmesini fiili bir davranışla desteklemek için böyle bir faaliyet gerçekleştirdik. Bundan sonra görevlilerimizle oluşturacağımız okuma grupları vasıtasıyla kütüphaneden azami derecede istifade edip kitap ve kütüphane ile bağlarımızı daha da sıklaştıracağız. Bu faaliyetin toplumun her yaş ve kesiminden bireylerle muhatap olan din görevlilerimizin hizmetine çok olumlu katkılar sağlayacağını ümit ediyorum.” dedi.

Kütüphane kimlik kartlarını Kütüphane Müdürü Hanifi Ağırbaş’tan alan din görevlileri daha sonra toplu fotoğraf çektirerek kütüphaneden ilk kitaplarını aldı. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
faruk 3 yıl önce
güzel bir tablo