banner250

banner246

Erzurum'da Mevlid-i Nebi konferansı

Erzurum İl Müftülüğü tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında bir konferans gerçekleştirildi.

Erzurum Müftülüğü 04.12.2018, 16:49
Erzurum'da Mevlid-i Nebi konferansı
© Diyanet Haber

İl Müftülüğü Konferans Salonu'nda gerçekleşen programa Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu konuşmacı olarak katıldı.

Program, 2018 yılı hafızlık yarışması Türkiye birincisi olan Dadaşkent Hacı Hüseyin Efendi Camii Müezzin Kayyımı Celalettin Sert'in Kur’an tilavetiyle başladı. 

İl Müftü Vekili Abdulhalim Acar’ın yapmış olduğu açış ve selamlama konuşmasının ardından Mevlid-i Nebi Haftası sinevizyonu izlendi.

Sinevizyonun ardından Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu’nun “Hz. Peygamber ve Gençlik” konulu konferansına geçildi.

Program, hafta münasebetiyle ilköğretim ve lise öğrencileri arası düzenlenen kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediye takdimi ile sona erdi.

Programa Vali Yardımcısı Sadettin Doğan ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Bağrıyanık, ilçe müftüleri, din görevlileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Öte yandan Erzurum’da sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte sabah namazı buluşması gerçekleştirildi.

Lala Paşa Camii'nde gerçekleştirilen sabah namazı buluşmasında namazdan sonra Yakutiye İlçe Müftüsü Osman Yazıcı, Mevlid-i Nebi Haftası’nın bu yılki teması olan “Hz. Peygamber ve Gençlik” konusu ile ilgili bir konuşma yaptı. 

İl Müftü Vekili Abdulhalim Acar'ın yaptığı dua ile sona eren programda çay ve çorba ikramı yapılarak katılımcılara gül dağıtıldı.  

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Halis BENLİ 3 yıl önce
Çok güzel bir programdı, mustefid olduk. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.