banner250

banner246

Din görevlilerinden Kızılay’a kan bağışı

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak ile Erzurum İl Müftüsü Şahin Yıldırım ve din görevlileri, Türk Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Erzurum Müftülüğü 06.07.2021, 17:33
Din görevlilerinden Kızılay’a kan bağışı
© Diyanet Haber

Erzurum’da çeşitli temaslarda bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Erzurum İl Müftüsü Şahin Yıldırım ve din görevlileri ile birlikte Türk Kızılay’a kan bağışında bulundu.

Erzurum İl Müftülüğü, Türk Kızılay’ın kan stoklarındaki azalmaya dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla din görevlilerinin katılımıyla kan bağışı kampanyası düzenledi.

İl Müftüsü Şahin Yıldırım, kan vermenin İslam dininin insan hayatına verdiği değere uygun olarak teşvik edilen bir uygulama olduğunu belirterek, "Kan bağışı salih bir amel olarak sadaka hükmündedir. Ülkemizde her dört saniyede bir ünite kana ihtiyaç vardır. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Bu yüzden belli aralıklarla kan bağışında bulunmanın nice canlara hayat vereceği, nice umutları yeşerteceği unutulmamalıdır." dedi.

Kendini sağlıklı hisseden, kronik rahatsızlığı ve kan bağışına engeli olmayan tüm vatandaşları kampanyaya destek olmaya davet eden İl Müftüsü Yıldırım, "Bağışlanan her kan, üç hastamıza ulaştırılmaktadır. Kan bağışı yaparak bir taraftan ülkemizin kan ihtiyacını karşılarken diğer taraftan da sağlığımız açısından birçok faydasını görürüz." diye konuştu.

Erzurum’da çeşitli temaslarda bulunan Din hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak ise "Erzurum İl Müftülüğümüz, Türk Kızılay’ımız ile hayırlı ve bereketli bir işe öncülük ediyor. Bir damla kan ile bir insana can olmaya çalışan, nice hayatların gülmesine vesile olan din görevlilerimizi tebrik ediyorum." dedi.

Kızılay Doğu Anadolu Bölge Kan Bankası Müdürü Dr. Abdullah Üzer, kan bağışında bulunan din görevlilerine teşekkür etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (1)
HAFIZ 3 hafta önce
MâşâAllah lâ guvvete illâ billâh âmin