banner250

banner203

Din görevlileri iyilikte öncü olmaya devam ediyor

Erzurum Aşkale İlçe Müftülüğü din görevlileri, İyilik Konutları’na iki konut bağışında bulundu.

Erzurum Müftülüğü 03.04.2021, 19:57
Din görevlileri iyilikte öncü olmaya devam ediyor
© Diyanet Haber

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından İdlib’de savaş mağduru aileler için inşa edilen İyilik Konutları’na destek artarak devam ediyor.

Aşkale İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Aşkale Şubesi iş birliği ile başlatılan yardım kampanyasına, hayırseverlerin ve din görevlilerin destekleriyle 2 konut bedeli bağışta bulundu.

Bir İyilik Sıcak Bir Yuva” sloganıyla çadırlarda zor koşullarda yaşayan İdlibli aileler için 2 odalı ve her türlü hava şartlarına dayanıklı betonarme konutlar inşa etmek üzere ülke genelinde başlatılan yardım kampanyasına Aşkaleli hayırsever ve din görevlileri 2 konut bedeliyle destek oldu.

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından "Bir İyilik Sıcak Bir Yuva" temasıyla sürdürülen "İyilik Konutu" projesine destek olmak amacıyla yardım kampanyası başlattıklarını ifade eden İlçe Müftüsü ve TDV Aşkale Şube Başkanı Rahmi Sancar, "Zor zamanlarda ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi sıcak bir yuva ile buluşturma mutluluğunu yaşattıkları için hayırsever halkımıza, Müftülük personelimize ve din görevlilerimize teşekkür ediyorum." dedi. 


 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?