banner324

banner319

Din görevlileri arası yarışmalarda Erzurum elemeleri tamamlandı

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığınca "2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında din görevlileri arasında düzenlenecek yarışmaların Erzurum seçmeleri tamamlandı.

Erzurum Müftülüğü 21.05.2022, 22:04
Din görevlileri arası yarışmalarda Erzurum elemeleri tamamlandı
© DİHA

"2022 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu tarafından din görevlilerinin yeteneklerinin geliştirilmesi ve planlı çalışma alışkanlığının kazandırılması amacıyla "Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma" yarışmaları tertip edildi.

Bu kapsamda Erzurum İl Müftülüğü erkek ve kadın din görevlileri arasında "Hafızlık ve Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" düzenledi.

Solakzade Camii'nde gerçekleştirilen “Din Görevlileri Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda erkekler kategorisinde Burhan Bozkurt birinci olurken, Mehmet Zahit Kotku Camii’nde gerçekleştirilen "Din Görevlileri Arası Hafızlık Yarışması"nda ise erkekler kategorisinde ise Cihan Çavdar birinci oldu.

“Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” kadınlar kategorisinde Hatice Can birinci, "Din Görevlileri Arası Hafızlık Yarışması" kadınlar kategorisinde ise Goncagül Yıldırım birinciliği elde etti.

Erzurum elemelerinde başarılı olan din görevlileri bölge elemelerine katılmaya hak kazandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner321
Yorumlar (0)