banner268

banner250

Dairesini TDV'ye bağışladı

banner265

Erzurum Uzundere ilçesinde yaşayan Mustafa Aydın isimli hayırsever vatandaş, dairesini din hizmetlerinde kullanılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı'na bağışladı.

Erzurum Müftülüğü 01.11.2021, 09:33
Dairesini TDV'ye bağışladı
© DİHA

Uzundere ilçesinde yaşayan Mustafa Aydın isimli hayırsever vatandaş, dairesini din hizmetlerinde kullanılmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı'na (TDV) bağışladı.

İlçe Müftülüğünde gerçekleştirilen bağış töreninde konuşan İlçe Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Uzundere Şubesi Başkanı Doğan Eygün, "Hayırseverlerin destekleriyle dünyanın her yerinde iyilik faaliyeti sürdüren Türkiye Diyanet Vakfı, bu gibi taşınmaz bağışlarını da bölgedeki ihtiyaca göre düzenleyerek yine hayır işlerinde kullanmaktadır. İyilik için bağışta bulunmak; bağış sahibinin ahiretini, bu bağıştan istifade edenlerin ise dünya hayatını hatta dolaylı olarak ahiretini güzelleştirilmektedir. Allah rızası için vakfedilen mal, öldükten sonra da hayır kapılarının kapanmamasına vesile olmaktadır. Bunun için imkanlarımız elverdiği ölçüde iyilik yapmalı ve iyilik için yürütülen tüm çalışmalara destek vermeliyiz." dedi.

Tüm hayırseverleri böylesi anlamlı bağışlarda bulunmaya davet eden Müftü Eygün, TDV Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık tarafından hayırsever Mustafa Aydın adına gönderilen teşekkür belgesini kendisine takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?