banner250

banner246

Çocuklar buz sergisinde buluştu

Erzurum Yakutiye İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, yarıyıl tatilinde ‘Çevrimiçi Kuran-ı Kerim Öğreniyorum’ etkinliğine katılan çocukları ‘Ata Buz Müzesi’nde buluşturdu.

Erzurum Müftülüğü 12.02.2021, 15:23
Çocuklar buz sergisinde buluştu
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığınca yürütülen "Cami Görevlileri Çocuklarla Çevrim İçi Buluşuyor" isimli proje ile din görevlileri, yarıyıl tatilinde çocuk ve gençlerle çevrimiçi etkinliklerle buluştu.

Bu kapsamda Yakutiye İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, yarıyıl tatilinde ‘Çevrimiçi Kuran-ı Kerim Öğreniyorum’ etkinliğine katılan çocuklara yönelik gezi programı düzenledi.

Atatürk Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen programda çocuklar, Türkiye'nin tek buz müzesi olma özelliğini taşıyan Ata Buz Müzesini ziyaret etti.

Gezide çocuklara rehberlik eden Yakutiye İlçe Gençlik Koordinatörü Lalapaşa Camii Uzman İmam Hatibi Menduh Karslı, “Salgın nedeniyle çocuklarla çevrimiçi dersler gerçekleştirdik. Velilerin desteği ve teşvikiyle yoğun katılımın olduğu dersler, uzaktan olmasına rağmen çok verimli geçti. Bugünde hem çocuklarımızı ödüllendirmek hem de bu salgın günlerinde onlara moral ve motivasyon olması amacıyla tedbirlere riayet ederek buz müzesinde buluştuk.” dedi.

Ata Buz Müzesinde eğlenen çocukların mutluluğunun kendilerini de mutlu ettiğini belirten Karslı, bu tür etkinlikleri ellerinden geldiği kadar devam ettireceklerini ifade etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?