banner203

banner250

Çat’ta din görevlileri hafızlıklarını muhafaza ediyor

Erzurum Çat İlçe Müftülüğünce “Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Programı” kapsamında açılan kurslarda din görevlileri, hafızlıklarını pekiştirerek Kur’an’ı en güzel şekilde okumak için eğitim alıyor.

Erzurum Müftülüğü 17.10.2021, 11:49
Çat’ta din görevlileri hafızlıklarını muhafaza ediyor
© DİHA

Diyanet İşleri Başkanlığı, din hizmetleri sınıfında görevli hafız personelin Kur’an-ı Kerimi usulüne uygun ezbere okuyabilmelerini sağlamak, din hizmetlerinde büyük bir öneme sahip olan hafızlıklarını pekiştirmek, aşır okuma tavırlarını geliştirmek amacıyla altı ay süreli “Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Programı” hazırladı.

“Hafızlığı Muhafaza Hizmet İçi Eğitim Programı” kapsamında İl ve İlçe Müftülüklerinde eğitim kursları düzenlendi.

Bu kapsamda Çat İlçe Müftülüğünde düzenlenen kurs, İlçe Müftüsü Sebahattin Erdoğan’ın rehberliğinde çevrimiçi ve yüz yüze derslerle devam ediyor.

Hafız olmanın kolay olmadığını belirten İlçe Müftüsü Erdoğan, “Kur’an’ı kerimi ezberlemek, hafızlığın ilk ve en zor aşamasıdır. Fakat hafız olmak kadar hafızlığı muhafaza etmek de bir o kadar önemlidir. Bunun içindir ki başkanlığımız rehberliğinde açılan bu eğitimlerle hafızlık için harcanan emekler boşa gitmeyecek, hafızlık unutulmayacak inşallah. Burada yalnızca hafızlığımızı geliştirmeyeceğiz. Aynı zamanda talim, tecvid ve makam dersleri de alacağız. Aşr-ı şerif okuma kabiliyetlerimizi de geliştireceğiz. Bu nedenle açtığımız bu hizmet içi eğitim kursunda Allah kelamı olan Kur’an-ı Kerimi ezberleyen ve hıfzını muhafaza etmeye gayret eden din gönüllüsü hocalarımı tebrik ediyorum. Rabbim bu eğitimleri fırsat bilerek çok iyi istifade etmeyi, Kur’an-ı Kerim’i ilahi murada uygun bir şekilde anlamayı ve yaşamayı hepimize nasip etsin." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?