banner250

banner255

Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması'na katılan gençlere ödül üstüne ödül

Üniversite öğrencileri arasında Hz. Peygamber sevgisini ve örnekliğini canlı tutmak, Mevlid-i Nebi Haftası'na ilişkin bir farkındalık oluşturmak ve Başkanlığımızın gençlere yönelik hizmetlerine ivme kazandırmak amacıyla 2018 yılı Mevlid-i Nebi etkinlikleri çerçevesinde ülke genelinde “Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması” düzenlendi.

Erzincan Müftülüğü 23.12.2018, 00:14
Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi Yarışması'na katılan gençlere ödül üstüne ödül
© Diyanet Haber

Erzincan’da düzenlenen yarışmada, Yarışma Merkezi Sorumlusu İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin’in başkanlığında ve görevli gözetmenler eşliğinde, yarışmaya örgün veya açık öğretime devam eden 17-28 yaş aralığındaki 144 üniversite öğrencisi katıldı.

Yarışma Sınavı, 22 Aralık 2018 Cumartesi saat 14.00’te merkez Erzincan Lisesi Ek binasında gerçekleştirildi.

Sınavın tamamlanmasının ardından öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığının yayınlarından kitaplar hediye edildi.

Erzincan’dan 144 öğrencinin katılımıyla düzenlenen yarışma neticesinde her ilden birincilik elde eden bir erkek ve bir kız öğrenci Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından umre ile ödüllendirilecek. 

Ayrıca Erzincanlı hayırsever vatandaşlar tarafından karşılanan ve müftülük eliyle yine yarışmada ikinci olan öğrenciye yarım altın, 3.4. ve 5.'lik alanlara ödül olarak, çeyrek altın, 6-10. arası dereceye girenlere de 200’er ₺ nakit ödül verileceği bildirildi. 

Yine İl Müftülüğü tarafından yarışmada 1'den 10'a kadar derece alan tüm öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çeşitli kitap seti hediye edileceği söylendi.

Sınav sonuçları Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından önümüzdeki günlerde https://yarisma.diyanet.gov.tr/ adresinden açıklanacak.
 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?