Kurs ve İlim Araştırma Merkezi İnşaatında Sona Gelindi

Karaağaç Pir-i Sami Kur'an Kursu ve İlim Araştırma Merkezinde sona gelindi

Diyanet Haber
Kurs ve İlim Araştırma Merkezi İnşaatında Sona Gelindi
banner77

İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin, şehir merkezinde yapımı tamamlanma aşamasına gelen Karaağaç Pir-i Sami Kur'an Kursu ve İlim Araştırma Merkezi inşaatını gezerek incelemelerde bulundu.

Türkiye Diyanet Vakfı Erzincan Şubesi ve Erzincan İl Müftülüğü’nün çabalarıyla inşaatı başlatılan, hayırsever işadamları ve halkın desteğiyle bugünkü aşamasına gelinen kurs ve ilim araştırma merkezi inşaatında devam eden çalışmalar ve son durum hakkında vakıf yetkili personeli Birol Polat’tan bilgi aldı.

Hafızlık ve hafızlık sonrası 100 kişilik yatılı meslekî eğitim kursu statüsünde olması planlanan Karaağaç Pir-i Sami Kur'an Kursu ve İlim Araştırma Merkezinin, Erzincan için yeni bir irfan mektebi olması yönüyle önemli olduğunu vurgulayan Müftü Çetin: “Geleceğin neslini yetiştirmede yeni bir adım mesabesinde olan bu kursun;  kütüphane, konferans salonu, etüt salonu, çok amaçlı salon, spor salonu ve 04-06 yaş grubu öğrenci sınıflarını da içerisinde barındıracak olması açısından komple bir teşekkül olduğunu ve önemli bir boşluğu doldurarak hizmet ihtiyacını karşılayacağını, bu nedenle bu eseri bir an önce halkın istifadesine sunmak için çaba sarf ettiklerini, bu kursun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini” ifade etti.

“Özellikle hayırsever iş adamlarımızın destekleri takdire şayandır. Rabbim, onların kazançlarını bereketli kılsın. Yapımı tamamlanma aşamasına gelen bu kursumuzun da şehrimize, burada eğitim görecek öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Diyanet Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gulsen senlik
Gulsen senlik - 13 ay Önce

Bende orda hizmet etmek istiyorum daha once 3 yil fahri olarak calistim

SIRADAKİ HABER