Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı

164 kişiden oluşan Erzincan 1. Kafile Hacıları, Erzincan havalimanından gerçekleştirilen direkt uçuşla kutsal topraklara uğurlandı

Diyanet Haber
Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığımızın 2018 Yılı Hac Organizasyonuyla hac farizasını yerine getirmek üzere Erzincan’dan kutsal topraklara giden 164 hacı adayı, Erzincan Havalimanı’nda düzenlenen program sonrası kutsal topraklara uğurlandı.

Programa, İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin, müftülük personeli, hacı adayları ve yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Camii Kebir Müezzin Kayyımı Erdoğan Seren’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin’ in yaptığı konuşma ile devam etti. 

İl Müftüsü Çetin konuşmasında; “ Hacca yolculuk yapma imkânı elde eden kardeşlerimiz bu fırsatı iyi değerlendirip vahyin indiği ve duaların müstecap olduğu mekânları ve zamanlarını iyi değerlendirmelerini, hayatlarında temiz bir sayfa açıp Allah’ın hoşnutluğunu kazanmak için gayret göstermelerini, dualarında ülkemizi, milletimizi, devletimizi ve Ümmet-i Muhammedi unutmamalarını” tavsiye etti ve kutsal yolun yolcuları için dua ederek sözlerini tamamladı.

Program, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Ali Şen’in yaptığı dua ile sona ererken, yakınlarıyla vedalaşan hacı adayları duygu dolu anlar yaşadı. Önce Mekke’ye gidecek hacı adayları ihrama girerek Erzincan’dan ayrıldılar.

Diyanet Haber

banner61
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner60

banner57